Upravit stránku

Proč nás klient oslovil?

  • Optimalizace výrobních procesů
  • Efektivní doprava zboží
  • Zavedení automatizovaného systému

FUNKCE

Přemístění provozu do nové budovy o ploše 3 000 m2 přineslo možnost úpravy výrobního systému a logistiky. Budova je rozdělena na sklad s výměrou 1500 m2 a stejně velkým technickým zázemím, které jsou odděleny dvěma rolovacími vraty. Výroba byla nově uspořádána do tvaru U, kde všechny výrobní buňky mají vlastní předávací místa pro suroviny. Díky umístění těchto stanovišť na hlavní trase bylo možné zavést dopravu surovin, materiálu Kanban a hotových výrobků pomocí automacky řízených vozidel (AGV). Pro správné nastavení tohoto dopravního systému bylo potřeba připravit mapu hodnotových toků pro zjištění budoucích toků zboží a tedy navazujících požadavků a potřeb.

Vozidla LEO Locative se pohybují pomocí optického navádění, tedy optických značek na podlaze. Dopravní vozidla jsou dále vybaveny senzory, které zajišťují detekci okolí a zabraňují tak kolizím. Nakládka je monitorována snímačem s rozptylovým režimem, který zároveň vydává signál k přesunu vozidla k další zastávce.

Další vylepšení systému představují indukční senzory, které poznají, zda se vozidlo pohybuje uvnitř nebo vně překládací stanice. Retroreflexní senzory s integrovaným potlačením pozadí kontrolují nakládku a správné umístění krabic. To zabezpečuje, aby krabice během přepravy nepřepadly. Neméně důležitým je systém RFID, který má několik funkcí. Vozidla jsou vybavena štítky RFID, které slouží k otevření rolovacích dvěří v momentě přiblížení. Kanbanové boxy jsou také označeny - tagy RFID - pro monitorování materiálového toku.

Jan Třináctý

Jan Třináctý

Sales Manager

Automatizací jsme přispěli k zefektivnění interních logistických procesů. Společnost se tak přiblížila konceptu Lean Management. Díky využítí vozidel, štítků RFID a senzorům bylo možné zjednodučit a urychlit část interní logistiky.
Hledáte způsob, jak vylepšit Vaši intralogistiku? Zajímáte se o automatizaci? Ozvěte se nám. 
Kontaktovat 

PŘÍNOS

  • Nová koncepce výrobních procesů a logistiky

  • Jednoduché sledování toků zboží

  • Eliminace dlouhých čekacích dob zaměstnanců

  • Zajištění automatizované interní logistiky

Jak Vám můžeme pomoci?

Naši konzultanti Vám mohou toto téma více přiblížit, případně zdarma zpracovat návrh řešení. Neváhejte se proto na nás obrátit s dotazem.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti