Upravit stránku

Proč nás klient oslovil?

  • Optimalizace využití skladovacího prostoru
  • Skladování atypických palet
  • Přizpůsobení systému skladování pro zavedení principu FIFO a LIFO

Funkce

Potřeba skladovat velké díky se odvíjí od výrobní činnosti společnosti. Doosan Bobcat se na nás obrátil s požadavkem na řešení skladování těchto dílů s důrazem na plynulé zásobování výrobních linek v rámci výrobní haly. Skladování bylo potřeba vyřešit tak, aby nedošlo k výpadkům zásobování linky z důvodu neefektivního umístění potřebných dílů.

Řešením byla instalace spádových regálů speciálně navržených pro skladování velkých dílů na atypických paletách o rozměrech 2800 x 1500 x 1700 mm, 1400 x 1050 x 1500mm či 1800 x 1500 x 1500 mm. Tento typ regálů umožní skladování metodou FIFO i LIFO.

Největší z instalovaných regálů je spadový regálový systém pro uložení několika druhů speciálních palet vyrobených na míru pro potřeby Bobcatu. Jedná o tzv. "pushback", který stojí zady ke zdi. Tento regál je založen na principu LIFO a je vybaven bočním i zadním zasíťováním a závory, které separují pracovní prostor regálu od pohybu jiných elementů v tomto prostoru. Regál je opatřen ochranami stojin ve všech patrech a masivními ochrannými svodidly pro zabezpěčení boční strany regálu.

Další tři spádové paletové regály slouží jako zásobník pro montážní linku. Tyto spádové válečkové dráhy mají vždy dvě patra (tam i zpět) a jsou založeny na principu FIFO. Všechny 3 spádové regály jsou vybaveny ochranami stojin, svodidly a bočním zasíťováním pro zajistění bezpečnosti na pracovišti.

Jan Třináctý

Jan Třináctý

Sales Manager

Pro efektivní řešení skladových ploch jsme zvolili spádové regály, které nejlépe vyřešili potřeby našeho zákazníka. Na základě požadavků jsme byli schopni připravit vyhovující řešení, které přineslo nejen optimalizaci skladování, ale i zásobování vyrobní linky.
Řešíte podobný problém, nebo potřebujete obecnou radu ke skladování a logistice obecně?

Kontaktovat 

Přínos

  • Kapacita pro uskladnění až 112 atypických palet v rámci "push-back" regálu
  • Další tři dráhy umožňují uložení 5, 9 a 11 palet za sebou o dvou kanálech
  • Efektivnější využítí prosotru přímo v montážní hale
  • Optimalizace zásobování montážní linky potřebnými díly

Jak Vám můžeme pomoci?

Naši konzultanti Vám mohou toto téma více přiblížit, případně zdarma zpracovat návrh řešení. Neváhejte se proto na nás obrátit s dotazem.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti