Upravit stránku

Proč nás klient oslovil?

  • Řešení skladovacích ploch
  • Potřeba uložení palet i menších položek

Funkce

Společnost pronajala další prostory v logistickém parku v Mošnově, a nyní disponuje impozantní rozlohou 16.000 m2 skladů. Tyto sklady se zaplňují regálovou technikou postupně, jak přicházejí noví zákaznici a s ohledem na rozumně řízené cashflow společnosti, přece jenom Skladon, byl před několika lety na jiné adrese a disponoval sklady o rozloze 400 m2.

V rámci tohoto projektu bylo jasné, že se budeme bavit o skladování klasických EUR palet a také menších manipulačních jednotek, zejména rozmanité velikosti kartonových krabic. Řešili jsme variantně, zejména s ohledem na nutnou manipulační techniku a velikost uliček skladu. Jako varianty jsme měli obsluhu reachtruck vozíky, kde je nutná minimální šíře uličky 3000 mm a dále systémové vozíky pro úzké uličky, kde stačí pouhých 1900 mm na uličku. Pokud jde o skladování boxů, bylo hned ze začátku zřejmé, že jiné než klasické policové systémy nepřicházejí v úvahu.

Zákazník po pečlivém zvážení, zejména skladové kapacity do budoucna, rozhodnul ve prospěch varianty pro systémové zakladače. V momentě objednávky, nicméně nebyl nasmlouván dostatečný objem pro plně vybavený sklad a proto jsme se dohodli, že budeme realizovat na dvě části, přičemž až v druhé části budou nakupovat systémový zakladač a uličky budou 1900mm. V první fázi jsme postavili regály tak, že jsme vždy vynechali jednu dvouřadu a stávající uličky jsou 6200 mm, což umožňuje obsluhu pomocí reachtrucků, které zákazník aktuálně má, ale zároveň nám to, bez jakékoliv přestavby, umožňuje jen doplnit dvouřady a dosáhneme požadované šířky uličky pro systémový zakladač.

Martin Hynčica

Martin Hynčica

Head of Sales & Marketing

Pro efektivní řešení skladových ploch je důležitá úzká spolupráce s klientem. Díky jasným požadavkům jsme byli schopni připravit vyhovující řešení, které bude dle potřeby navýšení skladovacího objemu možné upravit.
Řešíte podobný problém, nebo potřebujete obecnou radu ke skladování a logistice obecně?

Kontaktovat 

Přínos

  • Kapacita pro uskladnění palet v první fázi byla 3120 paletových míst pro EUR palety.
  • Budoucí rozšíření přinese dalších cca 5000 paletových míst.
  • Aktuální řešení bez nutnosti investice do manipulační techniky.
  • Bylo dodáno 13 500 polic do policových regálů v celkové čisté skladové kapacitě 10 125 m2.

Jak Vám můžeme pomoci?

Naši konzultanti Vám mohou toto téma více přiblížit, případně zdarma zpracovat návrh řešení. Neváhejte se proto na nás obrátit s dotazem.

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti