Upravit stránku

 Proč nás klient oslovil?

 • Požadavek na kvalitní paletové regály
 • Vybavení nových skladových prostor

Funkce

Společnost FEI, nyní Thermo Fisher Scientific, se stěhovala na nové místo do výrazně větších prostor v rámci Brna. Na nové lokalitě vznikly výrobní provozy, výzkum a vývoj nových produktů a také nové skladové prostory. Požadavkem zákazníka bylo uskladnění palet se vstupním materiálem, dále také velkoobjemových krabic, drobného materiálu, jak v původním balení tak i rozbaleného. Zákazník dále potřeboval v rámci svých skladových prostor uložit na nějakou dobu i hotové výrobky, které jsou zabaleny ve velkých transportních dřevěných bednách.

Na uskladnění standardních EUR a IND palet jsme zvolili řešení pomocí klasických paletových regálů, které jsou obsluhovány manipulační technikou typu reachtruck a je schopen operovat v uličkách o šířce okolo 3 000 mm. Drobné zboží jsme umístili do policových regálů, vzhledem k omezenému prostoru a snaze využít veškerý prostor i na výšku je část policových regálů umístěna na víceúrovňovou skladovou plošinu. V rámci uskladnění drobného materiálu v policových regálech byly také dodány boxy typu SK, jež umožňují bezpečně skladovat materiál mimo původní přepravní obaly. Vstupní materiál a také hotové výrobky uložené v rozměrných bednách jsou umístěny na ocelových plošinách na několika místech ve skladu.

Celkově bylo dodáno 17 paletových řad s kapacitou okolo 1500 paletových míst - o výšce rámů 9500 mm, šířce nosníků 2700 mm. Pro zvýšení bezpečnosti jsou jednotlivé stojiny regálů opatřeny ochranami stojin, a dále jsou na konci řad i dvouřad umístěna svodidla. Mezi jednotlivými dvouřadami byly namontovány zadní dorazy a sítě.  Všechny úrovně regálů jsou doplněny zapuštěnými rošty. Do policových regálů bylo v souhrnu dodáno více než 3000 polic .

Součástí projektu bylo také dodání 5 samostatně stojících ocelových konstrukcí s nosností 500Kg/m², z nichž některé konstrukce jsou i dvoupatrové. V jednom místě jsou dvě konstrukce propojeny pomocí lávky usnadňující pohyb mezi lokacemi. Dohromady bylo dodáno a instalováno více než 3000 m² ocelových plošin. Do plošiny s policovými regály jsme také nainstalovali výtah, který může mimo materiál přepravovat také osoby.

 

Martin Hynčica

Martin Hynčica

Head of Sales & Marketing

Pro efektivní řešení skladování byly zvoleny mobilní paletové regály, které zajistily uložení extra dlouhých výrobků našeho zákazníka.
Řešíte podobný problém nebo potřebujete radu ke skladování a logistice obecně?

Kontaktovat 

PROJEKT V ČÍSLECH

 • Počet paletových řad - 17
 • Počet paletových míst - 1 500
 • Výška paletových rámů (mm) - 9 500
 • Šířka paletových nosníků (mm) - 2 700
 • Počet polic - 3 000
 • Počet dodaných ocelových konstrukcí - 5
 • Celková plocha ocelových plošin (m²) - 3 000
 • Nosnost plošin (kg/m²) - 500

Jak Vám můžeme pomoci?

Naši konzultanti Vám mohou toto téma více přiblížit, případně zdarma zpracovat návrh řešení. Neváhejte se proto na nás obrátit s dotazem.

 • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti