Upravit stránku

Skládací boxy jsou v oblasti udržitelnosti významným nástrojem, který využívají zejména potravinářské společnosti. Díky své schopnosti být opakovaně použitelnými nahrazují mnoho jednorázových alternativ. Tyto boxy jsou díky své robustní konstrukci schopny vydržet stovky přepravních cyklů. Používání recyklovaných materiálů při výrobě těchto boxů významně přispívá ke snížení emisí CO2. Další výhodou je jejich schopnost redukovat vlastní objem. Skládací boxy umožňují až 75% úsporu místa při zpětné přepravě na nákladním vozidle a ve skladu. To znamená, že při zpáteční cestě generují pouze čtvrtinu emisí způsobených spalováním paliva u nákladních automobilů. Používání recyklovatelných skládacích boxů je tedy pro firmy vynikajícím rozhodnutím, pokud chtějí snížit svou uhlíkovou stopu.

skládací EQ box

Skládací přepravky EQ jsou vyráběny z recyklovatelného materiálu - polypropylenu (PP). K dosažení úspory emisí je nezbytné, aby existovaly efektivní recyklační cykly a nové recyklační technologie. Některé společnosti již dosáhly pokroku v náročném recyklování plastů, zejména polyetylenu (PE) a polypropylenu (PP), a tak lze v současnosti používat recyklované materiály. Výroba recyklovaných materiálů přináší významnou úsporu energie a emisí ve srovnání s výrobou z ropných surovin. Skládací přepravky jsou tedy ekologickou alternativou. Na konci své životnosti se skládací boxy rozemelou a získaný materiál je opětovně využit pro výrobu nových předmětů.

Podle studie Fraunhoferova institutu může používání opakovaně použitelných plastových obalů při přepravě zboží snížit emise CO2 až o 60 % ve srovnání s jednorázovými kartonovými obaly. Studie "Uhlíková stopa obalových systémů" porovnává emise CO2 při použití jednorázových kartonových obalů (CB) a opakovaně použitelných plastových obalů (RPC) podle normy ISO 14040/44. Výzkum zahrnuje celý životní cyklus obalů - výrobu, použití a konec životnosti. Opakovaně použitelné skládací plastové obaly vykazují emise CO2 pouze 15t CO2 ekvivalentů během svého životního cyklu, zatímco jednorázové kartonové obaly generují více než 37t CO2 ekvivalentů. Opakovaně použitelné plastové obaly tak při stejném poskytování přepravních služeb snižují emise CO2 o přibližně 60 %. Nicméně je důležité zajistit správný recyklační cyklus.

Snížení emisí CO2 pomocí redukce objemu skládacích boxů

Díky snížení objemu při skládání přepravních boxů dochází při zpětné přepravě k výraznému snížení emisí CO2 a dalších skleníkových plynů. To znamená, že na jedno nákladové místo nákladního vozidla lze přepravit až čtyřikrát více skládacích boxů. Celková spotřeba energie a emise CO2 nákladního vozidla jsou tak redukovány čtyřikrát více oproti standardním nepřenosným přepravkám. Skládací boxy tak při zpětné přepravě představují o 75 % lepší bilanci CO2.

Kromě úspory místa při skladování a přepravě ve vztahu 1:4 nabízejí skládací boxy EQ také výklopné rukojeti nebo volitelná plastová víka pro ochranu obsahu. Jsou vybaveny snadným systémem skládání a rozkládání, což usnadňuje manipulaci a ukládání. Jsou dostatečně odolné, aby unesly náročné podmínky přepravy a skladování a jsou opakovaně použitelné. Využití recyklovaného materiálu pro výrobu skládacích boxů EQ dále přispívá k udržitelnému řešení pro snižování emisí CO2.

Skládací boxy EQ jsou tak významným nástrojem, který společnostem umožňuje optimalizovat logistiku, snižovat emise CO2 a přispívat k udržitelnému rozvoji. Použití těchto recyklovatelných přepravek přináší ekonomické i environmentální výhody a je důležitým krokem směrem k ochraně životního prostředí.

skládané EQ - úspora místa

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti